Τέσσερα ημίχρονα….

Με τέσσερα ημίχρονα θα πάμε για σήμερα και ξεκίνημα θα κάνουμε με το παιχνίδι στην Εσθονία.

RIGA FC v DUNDALK (IRE):Ανοιχτούς λογαριασμούς άφησαν οι δυο ομάδες μετά το 0-0 του πρώτου αγώνα, με την Νταντάλκ να εμφανίζεται κατώτερη των περιστάσεων. Δεν κατάφερε να αξιοποιήσει την έδρα της, προκειμένου να πάρει το προβάδισμα πρόκρισης, κόντρα σε μια ομάδα με λιγότερη εμπειρία στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις. Απόλυτη αποτυχία θα θεωρηθεί ένας ενδεχόμενος αποκλεισμός από το Τσάμπιονς Λιγκ για τους Ιρλανδούς, περιμένουμε πως σήμερα θα παρουσιάσουν ένα σοβαρό πρόσωπο και θα πάρουν το αποτέλεσμα που θα τους στείλει στην επόμενη φάση. Το πρώτο ημίχρονο θα είναι όμως προσεχτικοί και οι δυο.

CFR CLUJ (ROM) v ASTANA (KAZ):Η Κλουζ υποδέχεται στη Ρουμανία την Αστάνα έχοντας στις πλάτες της την ήττα με 1-0 στο πρώτο παιχνίδι στο Καζακστάν.Δεν νομίζουμε ότι θα ανοιχτεί πολυ απο το πρώτο ημίχρονο άρα κρατάμε την ισοπαλία χωρις γκολ

AIK SOLNA (SWE) v AVAN ACADEMY:Εκτίμηση μου, πως η ΑΪΚ θα μπει δυνατά, ώστε να βρει ένα γρήγορο γκολ για να διώξει από νωρίς το άγχος.
LUDOGORETS (BUL) v FERENCVAROSI (HUN):Πολύ πιο μεγάλος ο βαθμός δυσκολίας του σημερινού επαναληπτικού για τη Λουντογκόρετς, τουλάχιστον σε σχέση με αυτό που δείχνει το σετ των τιμών.Στο πρώτο ημίχρονο αναμένω πίεση και γκολ απο τους γηπεδούχους.