Συμβιβασμός στο ΠΑΠ! (video)

Ανόρθωση και Απόλλωνας εξήλθαν ισόπαλοι 1-1 στο Αντώνης Παπαδόπουλος (ΠΑΠ) για την 11η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Ο πρωτόπορος Απόλλωνας πήρε νωρίς προβάδισμα στο σκόρ με τον Νταμπό στο 9ο λεπτό του αγώνα με κεφαλιά μέσα απο την περιοχή.

Η Ανόρθωση στην επανάληψη έφτασε στην ισοφάριση με τον Αμίρ Ουαρντά με δυνατή κεφαλιά μετά απο μπαλιά του Αμπαρτζουμιάν.

Τα δεδομένα άλλαξαν όταν ο Απόλλωνας έμεινε με «10» ποδοσφαιριστές όταν αποβλήθηκε ο Βαλεντίν Ρομπέρζ με δεύτερη κίτρινη κάρτα, απόφαση που ήρθε με την βοήθεια του VAR.

Την ευκαιρία του αγώνα την είχε η Ανόρθωση όταν στην εκπνοή του αγώνα ο Ντέλετιτς βρήκε το δοκάρι του Γιοβάνοβιτς χάνοντας χρυσή ευκαιρία για το 2-1 και να δώσει την νίκη στην ομάδα του.

Με τα χθεσινοβραδινά δεδομένα ο Απόλλωνας παρέμεινε στην κορυφή με 25 βαθμούς μόλις ένα βαθμό πλέον μπροστά απο την ΑΕΚ Λάρνακς και η Ανόρθωση παρέμεινε στην 7η θέση με 13 βαθμούς μπροστά απο Ομόνοια και ΑΠΟΕΛ.