Ρε τι άλλο θα δουν τα ματάκια μας!!!

Καλησπέρα Katenatsiotes μου,

Δεν χρειάζεται να σας πω κάτι για τον τίτλο του άρθρο.Όταν βλέπεις αποτελέσματα σαν αυτό LIVERPOOL-BURNLEY 0 – 1 και χάνεις κουπόνι επάνω στον άσσο και over 2,5 της Λιβερπουλ,τότε αντιλαμβάνεσαι ότι το παιχνίδι παίζεται αλλιώς….ατάκα απο το MasterChef.Εμείς εχθές ακολουθήσαμε το γνωστό μονοπάτι της αποχής και σήμερα είμαστε έτοιμη να τινάξουμε την μπάνκα στον αέρα.

22/1 22:00 Λεβάντε – Βαγιαδολίδ
Το απουσιολόγιο της Βαγιαδολίδ είναι βαρύ κι ασήκωτο, αλλά τις ίδιες απουσίες είχε και με την Έλτσε κι απέσπασε ισοπαλία. Τώρα όμως δοκιμάζεται εκτός, σε έδρα ανταγωνιστικής ομάδας, που παίζει καλά και είναι άκρως ανταγωνιστική την παρούσα στιγμή. Θα πάω με τον άσο+over 1,5.

22/1 21:30 Γκλάντμπαχ – Ντόρτμουντ
Σημαντική αναμέτρηση ανάμεσα σε δύο ομάδες με κοινό στόχο την έξοδο στο επόμενο Τσάμπιονς Λιγκ, Οι γηπεδούχοι δυσκολεύτηκαν αρκετά απέναντι στη Βέρντερ, έχουν όμως σημαντικές επιστροφές στην επιθετική τους γραμμή και θα βρουν χώρους για να κάνουν την ζημιά. Η Ντόρτμουντ για ένα ημίχρονο έδειξε καλό πρόσωπο απέναντι στη Λεβερκούζεν, δεν ήταν όμως αρκετό και πληγώθηκε για άλλη μία φορά από την αμυντική της συμπεριφορά.Θα πάμε κόντρα στην παράδοση και με τους γηπεδούχους να μην χάνουν…σκοράροντας

22/1 22:00 Παρί Σεν Ζερμέν – Μονπελιέ
Η Παρί Σεν Ζερμέν δείχνει διατεθειμένη να μεταμορφωθεί σε μία ομάδα που θα προσέχει περισσότερο την άμυνα της και θα προσπαθεί να σκοράρει χάρη στην ποιότητα των επιθετικών της και να μαζεύει τα απαραίτητα «τρίποντα». Αντίθετα με άλλες χρονιές, ακόμα δεν μπορεί να αισθάνεται βέβαιη για την κατάκτηση του γαλλικού πρωταθλήματος, όμως όλοι θεωρούν ότι αποτελεί το μεγάλο φαβορί. Το «εμπόδιο» της Μονπελιέ κρύβει παγίδες, αν και οι φιλοξενούμενοι διανύουν πολύ άσχημο αγωνιστικό «φεγγάρι», ενώ δεν θα έχουν στη σύνθεσή τους και τον πρώτο σκόρερ τους. Υπάρχει τεράστια αξία στον over 1,5 στο ημίχρονο.