Πληρωνόμαστε απο ημίχρονο!!!

Καλημερίζω όλη την στοιχηματική κοινότητα του Katenatsio,

Πολλά και ενδιαφέροντα παιχνίδια περιλαμβάνει η σημερινή ημέρα για το UEFA Europa League.Τρια είναι αυτά που ξεχωρίσαμε και μάλιστα τα ημίχρονά τους.Πάμε να τα πάρουμε ένα ένα αναλυτικά.

Διεθνή Συλλόγων:UEFA Europa League, Group I
Villarreal v Maccabi Tel Aviv
Ενώ για τη Βιγιαρεάλ ένα εντός έδρας ματς με (μια) Μακάμπι μοιάζει ως ένα βαθμό «αγγαρεία» και διαδικαστικό, με τον Εμερι να κάνει αλλαγές και ροτέισον, το ακριβώς αντίθετο ισχύει για την άλλη πλευρά. Η ομάδα του Γιώργου Δώνη θα εμφανίσει, πιθανολογώ, πολύ μεγαλύτερο κίνητρο και απ’ όσο έχει δείξει φέτος (ακόμα και στα διπλά ματς με τη Σάλτσμπουργκ, όπου ήταν αποδεκατισμένη), είναι σε θέση να παρουσιαστεί ανταγωνιστική, πολύ περισσότερο τουλάχιστον απ’ ό,τι δείχνει το 1.51 του άσου.
Οι δύο ομάδες είχαν ξαναβρεθεί στους ομίλους του Γιουρόπα πριν τρία χρόνια: 0-0 στο Ισραήλ, 1-0 η Μακάμπι μέσα στην Ισπανία.Περιμένω την ομάδα του Δώνη τουλάχιστον στο πρώτο ημίχρονο να δείξει ανταγωνιστική και να κρατήσει την ισοπαλία.
1ο Ημίχρονο – 1Χ2: X

Διεθνή Συλλόγων:UEFA Europa League, Group D
Benfica v Rangers
Γερό «ταρακούνημα» η ήττα της Δευτέρας στο Οπόρτο για την Μπενφίκα. Ο Ζορζ Ζεσούς μίλησε σκληρά στους παίκτες του και περιμένει αντίδραση. Στον αντίποδα, ο τεχνικός της Ρέιντζερς Τζέραρντ αναφέρθηκε στα κατορθώματα των «Αετών», ωστόσο γνωρίζει πως με την συμπαγή του άμυνα, μπορεί να κλέψει κάτι στη Λισαβόνα. Δεν θα του πέσει άσχημα ο βαθμός αλλά εμείς δεν θα ασχοληθούμε με το τελικό αποτέλεσμα αλλά με την πολύ πιθανή ισοπαλία στα πρώτα 45΄λεπτά.

Διεθνή Συλλόγων:UEFA Europa League, Group G
Zorya Lugansk v Aek Athens
Το ντέρμπι ουραγών του ομίλου, με τις δύο ομάδες να ψάχνουν για το 2/2 στα μεταξύ τους ώστε να ξαναμπούν σε τροχιά πρόκρισης. Μπορεί η ΑΕΚ να μην πείθει ολοκληρωτικά με την έως τώρα εικόνα της και να πέταξε στην Ουκρανία χωρίς προπονητή, ωστόσο χειρότερη από τη Ζόρια δεν είναι, αφού οι γηπεδούχοι δείχνουν ανεπαρκείς φέτος και με πρόβλημα στο γκολ.Βλέπω ένα κλειστό πρώτο ημίχρονο και στο δεύτερο να γίνεται το ξεκαθάρισμα.