Παιχνίδι δίχως άμυνες

*Στο «Dignity Health Sports Park» οι Λος Άντζελες Γκάλαξι αντιμετωπίζουν τους Πόρτλαντ Τίμπερς σε παιχνίδι για το πρωτάθλημα MLS των ΗΠΑ.

1194: Los Angeles Galaxy – Portland Timbers 05:00 («Dignity Health Sports Park»)

Λος Άντζελες Γκάλαξι: Γερό χαστούκι απ’ το Ντάλας δέχθηκε στο πιο πρόσφατο του ματς το Λος Άντζελες, καθώς ηττήθηκε με το βαρύ 4-0 εκτός. Στο 27′ και 44′ τα γκολ με τα οποία οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα, ενώ τα άλλα δύο ήρθαν στο 50′ και 88′. Έστω και αν ηττήθηκαν όμως οι Γκάλαξι, παρέμειναν στη τρίτη θέση με 25 βαθμούς, αλλά είδαν το δεύτερο Κάνσας να ανοίγει την απόσταση στους πέντε.

Αγωνιστικά νέα: Τραυματίας ο Κουλιμπαλί (στόπερ), ενώ με τα αντιπροσωπευτικά τους συγκροτήματα βρίσκονται οι Άλβαρεζ (επιτελικός χαφ), Φίσερ (δεξιός μπακ), Γκονζάλεζ (στόπερ), Λέτγκετ (χαφ) και Ντος Σάντος (χαφ).

Πιθανή ενδεκάδα: Μποντ, Βιγιαφάνα, Γουίλιαμς, Στέρες, Αραούχο, Κλιεστάν, Σαλδάνα, Ραβέλοσον, Καμπράλ, Βάσκεζ, Γκράντσερ.

Πόρτλαντ Τίμπερς: Μετά από δύο σερί νίκες (Ντάλας 1-0, Λος Άντζελες 2-1) ήρθε η ήττα για το Πόρτλαντ, το οποίο έχασε στην έδρα της Μινεσότα Γιουνάιτεντ με 2-1. Παρ’ ότι οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν την αντίπαλό τους και πήραν το προβάδισμα από το 10ο λεπτό με το γκολ του Μόρα, το οποίο έμεινε μέχρι το ημίχρονο, στην επανάληψη απονεμήθηκε δικαιοσύνη, αφού η Μινεσότα ήταν η ομάδα με τις ευκαιρίες. Έτσι πετυχαίνοντας δύο γκολ στο 74′ και 85′ έφερε τούμπα το ματς και πήρε το τρίποντο. Για το Πόρτλαντ αυτή ήταν η 7η ήττα, η οποία το άφησε στην 8η θέση με 19, όμως μόλις στο -1 από την επτάδα και τα πλέι οφ.

Αγωνιστικά νέα: Εκτός λόγω τραυματισμών έμειναν οι Ατινέλα (τερματοφύλακας), Τζόουμ (αριστερός μπακ), Νίσκοντα (επιθετικός) και Πόλο (δεξιός εξτρέμ).

Πιθανή ενδεκάδα: Ίβατσιτς, Βαν Ράνκινγκ Γκαγιάρ, Ζούπαριτς, Μαμπιάλα, Μπονίγια Σεράδα, Λόρια, Παρέδες, Ντ. Χάρα, Ασπρίγια, Γ. Χάρα, Μόρε.

Προϊστορία: Τα τελευταία 10 χρόνια Λος Άντζελες Γκάλαξι και Πόρτλαντ Τίμπερς έχουν συναντηθεί 14 φορές στην έδρα της πρώτης. Επτά νίκες μετράνε οι Γκάλαξι, ενώ άλλες τέσσερις οι Τίμπερς. Επίσης άλλες τρεις μεταξύ τους αναμετρήσεις ολοκληρώθηκαν ισόπαλες.

24.04.11MLSΛος Άντζελες ΓκάλαξιΠόρτλαντ Τίμπερς3:0

***Αμφότερες είναι ομάδες που δεν γνωρίζουν από αμυντικά συστήματα. Αυτό τουλάχιστον μας έχει δείξει η πρόσφατη παράδοση τους, με το τελευταίο τους παιχνίδι μάλιστα να έχει 9 τέρματα! Θεωρούμε λοιπόν ότι εάν βρεθούν σε ακόμη μία καλή μέρα, μπορούν να επαληθεύσουν άνετα τη σημερινή μας επιλογή. Total Goals 4+ στο 2,18, Meridianbet

WEEKEND BONUS 10%: Επωφεληθείτε 10% μπόνους κάθε Σαββατοκύριακο!