Παφίτικο «διπλό» στην Αρένα, αλλάζει χέρια η κορυφή! (video)

Μια εκπληκτική Πάφος άλωσε την ΑΕΚ Αρένα και πήρε ένα τεράστιο διπλό και άγγιξε την τετράδα του πρωταθλήματος.

Με σκόρ 1-3 η Πάφος FC, πήρε την νίκη απέναντι στην ΑΕΚ που παλεύει στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας.

Στο 12ο λεπτό ο Τάντι άνοιξε το σκορ, ενώ 4 λεπτά μετά ο Αμπντουσαλάμοφ έκανε το 1-1. Η Πάφος έφερε τούμπα το ματς στο 36ο λεπτό με τον Βαλακάρι, ενώ 2 λεπτά ο Πάνιτς έγραψε το τελικό 1-3.

Όπως αναφέραμε και πρίν η Πάφος με την νίκη της βρίσκεται στην 4η θέση της βαθμολογίας me 21 βαθμούς και μειώνει την απόσταση απο την 3η θέση στους έξι βαθμούς απο τον 3ο της βαθμολογίας Άρη.

Η ΑΕΚ Λάρνακας έχασε μια μεγάλη ευκαιρία να περάσει στην κορυφή της βαθμολογίας μετά τις απώλειες του Απόλλωνα στο ντέρμπι με το ΑΠΟΕΛ.