Ο Κριστιάνο βυθίζει τα «κανόνια» (video)

O Κριστιάνο Ρονάλντο γράφει ιστορία πετυχαίνοντας 800 γκολ στην καριέρα του και βοήθησε την Μάντσεστερ Γιουνάιντεντ να κερδίσει 3-2 την Άρσεναλ ξεκινλωντας νέα σελίδα για τους «Μπέμπηδες».

Σε ένα πολύ καλό παιχνίδι στο Όλντ Τράφορντ η ομάδα του Κάρικ αν και βρέθηκε πίσω στο σκόρ με ένα απο τα πιο περίεργα γκόλ που είδαμε τελευταία, σκόρερ ο Εμίλ Σμίθ Ρόου η Γιουνάιντεντ κατάφερε να γυρίσει με μεγάλο πρωταγωνιστή τον CR7.

To σκόρ άνοιξε ο Σμίθ Ροου όταν σε μια πολύ περίεργη φάση ο Ντε Χέα συγκρούστηκε με τον Φρέντ και έπεσε στο έδαφος ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων και ο Άγγλος διεθνής έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ντε Χέα, μετά απο συνενόηση του VAR το γκόλ μέτρησε κανονικά.

Απ εκεί και πέρα η Άρσεναλ έδειχνε να είχε ελέγξει το παιχνίδι ωστόσο πριν το τέλος του 1ου ημιχρόνου ο Μπρούνο Φερνάντες πέτυχε το γκόλ της ισοφάρισης και το παιχνίδι ξανάρχισε απο την αρχή.

Στην επανάληψη ανάλαβε ο «Κριστιάνο» στο 52. Έγινε αποδέκτης της μπάλας και με ενα ψύχραιμο πλασέ έδωσε το προβάδισμα στην Γιουνάιντεντ. Όμως η χαρά των γηπεδούχων κράτησε δύο λεπτά και με τον Όντεγκαρντ πέτυχε το 2-2.

Ο Ρονάλντο είχε την τελευταία λέξη όταν εκτέλεσε σωστά το πεναλτι που κέρδισε ο Φρέντ και το τρίποντο πήγε στο Μάντσεστερ.

Οι Γιουνάιντεντ πλέον θα έχει τον Ράνγκνινκ στο πάγκο της ομάδας καθώς ήταν το τελευταίο παιχνίδι του στο πάγκο της και πλέον αναλαμβάνει τα ηνεία ο Γερμανός.

Στην έβδομη θέση πλέον η ομάδα του Μάντσεστερ ενώ η Άρσνεαλ παραμένει στην 5η θέση του πίνακα ένα βαθμό πίσω απο την τετράδα και την Γουέστ Χαμ.