Nagoya Grampus vs Shonan Bellmare Ιαπωνία J-League

Nagoya Grampus

Συνεχίζεται ο κατήφορος για τη Ναγκόγια, που αυτή τη φορά έχασε 5-3 από την Κόμπε. Τεράστια τα προβλήματα που αντιμετωπίζει, σε κάθε αγώνα, στην άμυνα και αυτός είναι ο βασικότερος λόγος που αγνοεί τη χαρά της νίκης για έξι σερί παιχνίδια (0-2-4). Αναφορικά με το ματς της προηγούμενης αγωνιστικής, βρήκε τρεις φορές λύσεις όταν βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ, εντούτοις στο τέλος ξέμεινε από δυνάμεις και «μοιραία» δεν πήρε ούτε τον βαθμό. Έτσι, βρέθηκε στο -11 από την κορυφή, ενώ έχει χάσει και την επαφή της με την πρώτη 3άδα, που αποτελεί και το βασικό φετινό στόχο. Δεν άλλαξε κάτι ούτε στον αγώνα Κυπέλλου με την ερασιτεχνική Κανόγια, καθώς διασύρθηκε εντός με 3-0. Μακροχρόνια εκτός ο χαφ Αόκι (0/0).

Shonan Bellmare

Σε τραγική κατάσταση βρίσκεται η Σόναν, τις τελευταίες βδομάδες. Ηττήθηκε με 2-0 εντός, από την Τσερέσο Οσάκα, χωρίς να μπορέσει να προβάλει ιδιαίτερη αντίσταση. Άντεξε μόλις για ένα ημίχρονο και στις αρχές της επανάληψης βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ. Έμοιαζε θέμα χρόνου να δεχτεί και 2ο γκολ και τελικά στο 83΄ τελείωσαν όλα, έπειτα από αδράνεια και κενό στο κέντρο της άμυνας. Αυτό ήταν και το 5ο διαδοχικό αρνητικό αποτέλεσμα στο πρωτάθλημα, ενώ την Τετάρτη διασύρθηκε από την ερασιτεχνική Βίρτιεν στο Κύπελλο (4-0, εντός). Πλέον, έφτασε να βρίσκεται οριακά πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού και, αν συνεχίσει έτσι, πολύ δύσκολα θα τον αποφύγει. Παραμένει εκτός ο χαφ Οχάσι (5/1).

Αμφότερες, βρίσκονται σε τραγική κατάσταση. Η Ναγκόγια είναι, πάντως, καλύτερη ομάδα και έχει τον πρώτο λόγο για να επιστρέψει στα νικηφόρα αποτελέσματα. Ακίνδυνη επιθετικά η Σόναν, όμως ο άσος είναι μικρός για αυτό θα πάμε με 1+over 2,5 στην betonalfa.