Με επιπλέον επιλογές η Μπέρτον

*Στο «University of Bolton Stadium» η ομώνυμη ομάδα υποδέχεται τη Μπέρτον στην 6η αγωνιστική της League One Αγγλίας.

2088: Bolton Wanderers – Burton Albion 22:00 («University of Bolton Stadium»)

Μπόλτον: Την εντός έδρας νίκη με 3-2 επί της Πορτ Βέιλ πανηγύρισε στο πιο πρόσφατο της παιχνίδι για το Λιγκ Τρόφι η Μπόλτον. Μετά την ήττα από την Κέμπριτζ με 1-0 την προηγούμενη αγωνιστική, η Μπόλτον απέναντι στη Πορτ Βέιλ παρουσιάστηκε πολύ αλλαγμένη, παρατάσσοντας 8 νέα πρόσωπα στη σύνθεση της. Κατάφερε να προηγηθεί στο 28′ με το γκολ του Ντόιλ, ωστόσο δύο λεπτά πριν από την ανάπαυλα οι φιλοξενούμενοι γύρισαν το παιχνίδι σε 1-2. Στην επανάληψη ήρθε άμεσα η απάντηση από τους «τρότερς», όταν στο 54′ ισοφάρισαν με τον Ντελφουνέσο, ενώ στο 77′ ο Αφολάγιαν διαμόρφωσε το τελικό σκορ, δίνοντας στην ομάδα του την πρόκριση στον επόμενο γύρο.

Αγωνιστικά νέα: Για ακόμη ένα μένουν εκτός οι Εϊμσον (αμυντικός) και Μπακαγιόκο (επιθετικός). Άρρωστος ο Τζον (αμυντικός), ενώ με το αντιπροσωπευτικό του συγκρότημα βρίσκεται ο Σίαν (μέσος). Στα θετικά επιστρέφει ο Λι (μέσος).

Μπέρτον Άλμπιον: Την ήττα με 2-1 από την ΜΚ Ντονς σε παιχνίδι για το Λιγκ Τρόφι γνώρισε πριν από λίγες ημέρες η Μπέρτον, μένοντας για τρίτο διαδοχικό ματς ανεξαρτήτου διοργάνωσης χωρίς τη χαρά της νίκης (0-1-2). Δέχτηκε το γκολ στο 58′, ενώ λίγα λεπτά αργότερα (63′) ακολούθησε και δεύτερο, το οποίο έκανε ακόμη χειρότερα τα πράγματα. Τελικά στο 67′ κατάφερε με αυτογκόλ να μειώσει σε 2-1, χωρίς όμως στα εναπομείναντα λεπτά να μπορέσει να κάνει κάτι περισσότερο. Πριν από το παιχνίδι κυπέλλου η Μπέρτον αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 εντός με τη Τσέλτενχαμ για το πρωτάθλημα.

Αγωνιστικά νέα: Σε διεθνείς υποχρεώσεις με την εθνική του ομάδα βρίσκεται ο νεοαποκτηθέντας Τζέμπισον, ενώ το άλλο φετινό απόκτημα, Χιουζ είναι τραυματίας. Λογικά επιστρέφουν οι Μπόστγουικ (αμυντικός), Τέιλορ (μέσος) και Χέμινγκς (επιθετικός). Δεν υπολογίζονται οι Μανσιέν (μεσοαμυντικός), Οσιλάγια (αμυντικός) και Μάντοξ (μέσος).

Προϊστορία: Την περσινή σεζόν σε ένα επεσοδιακό αγώνα με εναλλαγές στο σκορ που διεξήχθη στο γήπεδο της Μπόλτον νικήτρια ήταν η Μπέρτον με 3-4.

01.01.20League OneΜπόλτονΜπέρτον Άλμπιον3:4

**Ως το φαβορί της αναμέτρησης παρουσιάζεται η Μπόλτον, ωστόσο δεν μπορούμε να βασιστούμε σε μια ομάδα που δεν έχει καταφέρει να πραγματοποιήσει ούτε και μία μεταγραφή. Σε αντίθεση με την Μπόλτον πάντως, η Μπέρτον ενισχύθηκε σε όλες τις γραμμές, θέλοντας κατά κύριο λόγο να κλείσει όλες τις τρύπες για να καλύψει τα κενά στο ρόστερ της και ειδικότερα στην άμυνα. (Αξιόλογη επιλογή το Χ ημιχρόνου ή τελικού και βρίσκεται και σε μια εξίσου αξιόλογη απόδοση, στο 1,79 που είναι η ψηλότερη της αγοράς, Meridianbet).

€20 REGISTRATION BONUS: Κάντε την εγγραφή σας και διεκδικήστε €20 Μπόνους!