Με 8 τελείωσε το φιλικό με την Μπέτις (5-2) η Ρόμα, αποβλήθηκε και ο Μουρίνιο (Vid)

Σε ένα τρελό παιχνίδι με 4 κόκκινες κάρτες, μία εκ των οποίων στον Ζοσέ Μουρίνιο, η Μπέτις κέρδισε με 5-2 σε φιλικό την Ρόμα.

Ο Ρόντρι έκανε το 1-0 για την Μπέτις με τον Σομουρόντοφ να ισοφαρίζει για την Ρόμα στο 27ο λεπτό. Οι Ισπανοί προηγήθηκαν εκ νέου στο 30ο λεπτό, με το δεύτερο ημίχρονο να είναι «τρελό», λόγω των αποβολών.

Αρχικά η Ρόμα ισοφάρισε σε 2-2 με τον Μαντσίνι, η Μπέτις πήρε και πάλι το προβάδισμα με τον Μορένο (3-2) στο 58ο λεπτό και ακολούθησαν τρεις κόκκινες για την Ρόμα στον αγωνιστικό χώρο και μία στον Ζοσέ Μουρίνιο.

Αρχικά αποβλήθηκε ο Πελεγκρίνι (58ο), ακολούθησε ο Μαντσίνι (65ο) και τρίτος ο Κάρσντορπ (78ο) ο Ζοσέ Μουρίνιο αποβλήθηκε διαμαρτυρόμενος στην κόκκινη του Πελεγκρίνι. Η Μπέτις συνέχισε να επιτίθεται και πέτυχε δύο γκολ, με τον Τέγιο στο 80ο και τον Ρόμπερτ στο 83ο για το τελικό 5-2.