Assistant Referees: Demetriades Marios, Christou Christos

• Cytavision Sports 1 HD

Πέντε μεταξύ τους σερί δίχως ισοπαλία
Έξι Over 2.5 στα 7 πιο πρόσφατα μεταξύ τους

ΔΟΞΑ ΚΑΤΩΚΟΠΙΑΣ
Με ισοπαλία έκανε ποδαρικό τη φετινή σεζόν η Δόξα που δυσκολεύτηκε φυσικά στην έδρα της ΑΕΚ αλλά το 1-1 το πήρε πανάξια. Στο πρώτο ημίχρονο το 1-0, με τη Δόξα να εκμεταλλεύεται αντίπαλο λάθος για να ισοφαρίσει στο 49’. Τρία λεπτά αργότερα έμεινε με παίχτη λιγότερο, αλλά άντεξε υποδειγματικά στην πίεση ενώ είχε 2 καλές στιγμές ακόμα και για το τρίποντο. Με 9 παίχτες έμεινε στις καθυστερήσεις του αγώνα η προσφυγική ομάδα. Παίχτης της ομάδας ο εξτρέμ Σάσι, ενώ πρόβλημα προέκυψε με τον αμυντικό Λαφράνς που νιώθει ενοχλήσεις. Τιμωρημένοι οι μέσοι Μπαλντέ και Μέσκα.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ
Η Ανόρθωση δεν αγωνίστηκε στην πρεμιέρα αφού είχε ματς στην Ευρώπη και στα οποία κατάφερε να πάρει την πρόκριση για το Κόνφερενς αποκλείοντας δύσκολα αλλά δίκαια την Μπερ Σεβά. Είχε προηγηθεί ο αποκλεισμός από το Γιουρόπα με αντίπαλο τη Ραπίντ Βιέννης. Στόχος φέτος η «Κυρία» να αποδειχτεί πιο ανταγωνιστική εντός συνόρων ώστε να διεκδικήσει το πρωτάθλημα, κάτι που δεν κατάφερε πέρσι. Ακολουθεί την Πέμπτη το εντός με την Παρτιζάν. Παίχτες της ομάδας με τη μορφή του δανεισμού ο μεσοεπιθετικός Ουάρντα και ο χαφ Νινούα (ΠΑΟΚ). Τραυματίας ο μεσοεπιθετικός Αμπαρτζουμιάν.

Για το πρώτο τρίποντο η Ανόρθωση που σίγουρα δεν θα έχει εύκολο έργο κόντρα σε μία αξιόμαχη Δόξα. Τα δείγματα που άφησε η Ανόρθωση, μας κάνει να πιστεύουμε ότι σήμερα θα φύγει με θετικό αποτέλεσμα και σκορ..το 2+over 1,5 είναι εξαιρετική επιλογή.