Κόκκινη κάρτα σε «εννιά» λεπτά για την Νιούκαστλ, παρολίγο να σπάσει το ρεκόρ του Νταμπίζα! (video)

Ο Ιρλανδός αμυντικός της Νιούκαστλ Κίαραν Κλάρκ άφησε την ομάδα του με «10» ποδοσφαιριστές καθώς δέχθηκε την κόκκινη κάρτα μετά απο 9 λεπτά στον αγώνα με την Νόριτς.

Το «ρεκόρ» της πιο γρήγορης κόκκινης κάρτας για τις «Καρακάξες» το κρατάει ο Έλληνας Νίκος Νταμπίζας καθώς αποβλήθηκε σε μόλις 4 λεπτά εντός έδρας με την Μπλάκμπερν το 2002.

Η Νιούκαστλ εξήλθε ισόπαλοι 1-1 με την Νόριτς το βράδυ της Τρίτης και συνεχίζει να βρίσκεται στον «πάτο» της βαθμολογίας χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα μετά απο 14 αγωνιστικές.

Το σκόρ άνοιξε η Νιούκαστλ με τον Ουίλσον απο το σημείο του πέναλτι, ωστόσο η ισοφάριση ήρθε απο τον Πούκι στο 79’.

Δείτε το βίντεο με τα highlights του αγώνα (Η κόκκινη κάρτα βρίσκεται στο 0:11):