Ήττες για ΠΑΟΚ και Ολυμπιακό στην Ευρώπη!

Άσχημη η Ευρωπαϊκή βραδιά για τους εκπρόσωπους της Ελλάδας σε UEFA Europa League και UEFA Conference League.

Ο ΠΑΟΚ ηττήθηκε από την Μίντιλαντ Δανίας, στα πλέι οφ του Europa Conference League. Το τελικό 1-0 με γκολ του Άντερσον από το 20ο λεπτό αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς για τον επαναληπτικό της ερχόμενης Πέμπτης στη Θεσσαλονίκη.

Ήττα και για τον Ολυμπιακό το βράδυ της Πέμπτης 17/02 από την Αταλάντα στο Μπέργκαμο με 2-1.

Παρόλο που πήρε κεφάλι στο σκορ ο Ολυμπιακός με τον Τικίνιο μια αδράνεια για τρία λεπτά ήταν αρκετό για την Αταλάντα να ανατρέψει τα εις βάρος της δεδομένα και να πάρει την νίκη με 2-1.

«Ήρωας» για την Ιταλική ομάδα ο Τζιμσίτι που πέτυχε γκολ στο 61’ και 63’ λεπτό.

Η πειραϊκή ομάδα έχασε τη μεγάλη ευκαιρία για να φύγει με θετικό αποτέλεσμα από το «Gewiss Stadium» και πλέον στη ρεβάνς του «Γ. Καραϊσκάκης», την Πέμπτη 24 Φεβρουαρίου, θα έχει αρκετή δουλειά.