Ίδια αρνητική συγκομιδή

*Γρανάδα και Μπέτις αναμετρώνται στο «Nuevo Los Cármenes» στο ντέρμπι της Ανδαλουσίας για την 4η αγωνιστική της La Liga.

1238: Granada CF – Real Betis Sevilla 23:00 («Nuevo Los Cármenes»)

Γρανάδα: Πραγματοποιώντας άσχημη εμφάνιση, δέχθηκε τη βαριά εκτός έδρας ήττα με 4-0 από τη Ράγιο Βαγιεκάνο. Τρία γκολ στο πρώτο μέρος και ακόμα ένα στην επανάληψη έφεραν την πρώτη ήττα στη σεζόν για τους «Nazaries». Σίγουρα αυτή η εμφάνιση τους έχει προβληματίσει, ωστόσο καλούνται να την αφήσουν στο παρελθόν και να κοιτάξουν μπροστά, αφού ενώπιον τους τώρα έχουν το τοπικό ντέρμπι με τη Μπέτις, μια ομάδα με την ίδια μέχρι στιγμής αρνητική συγκομιδή.

Αγωνιστικά νέα: Ξεπέρασε τον τραυματισμό του και επιστρέφει ο Σαντιάγο Αρίας (δεξιός μπακ), ενώ κανονικά υπολογίζεται ο Ματσίς (εξτρέμ), μετά την αρνητική απάντηση που έδωσε η Μπέτις στην πρόταση της μεξικάνικης Κλαμπ Αμέρικα. Μακροχρόνια η απουσία του Λοσάνο (στόπερ).

Πιθανή ενδεκάδα: Ααρόν (Μαξιμιάνο), Β. Ντίαθ, Ντουάρτε, Χερμάν, Νέβα, Μόντσου, Γκοναλόν, Μοντόρο, Λ. Σουάρες, Μπάκα, Ματσίς.

Μπέτις: Από την εντός έδρας ήττα με 0-1 από τη Ρεάλ Μαδρίτης προέρχεται η Μπέτις σε ένα παιχνίδι με λιγοστές καλές ευκαιρίες, αλλά πολλά σκληρά μαρκαρίσματα και φάουλ. Από μια καλή στιγμή στο ξεκίνημα οι δύο ομάδες, ωστόσο στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και έφτασαν στο γκολ στο 61′ με τον Καρβαχάλ. Αξίζει να σημειωθεί ότι στις καθυστερήσεις οι «Βερντιμπλάνκος» έχασαν τρομερή ευκαιρία για να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα και να «κλέψουν» το βαθμό.

Αγωνιστικά νέα: Παραμένουν εκτός οι Σαμπαλί (δεξιός μπακ) και Ντιέγκο Λάινες (μεσοεπιθετικός). Ξεπέρασε τον τραυματισμό του και επιστρέφει ο Γουίλιαν Ζοσέ (επιθετικός).

Πιθανή ενδεκάδα: Ρουί Σίλβα, Μπεγερίν, Μπάρτρα, Βίκτορ Ρουίθ, Μιράντα, Γκίδο Ροδρίγες, Κανάλες, Ρουιμπάλ, Ρόδρι, Φεκίρ, Μπόρχα Ιγκλέσιας.

Προϊστορία: Στις τελευταίες οκτώ εντός έδρας αναμετρήσεις της με τη Μπέτις, η Γρανάδα έχει καταγράψει πέντε νίκες, με τους φιλοξενούμενους να έχουν άλλες δύο, ενώ ένα ακόμη μεταξύ τους παιχνίδι ολοκληρώθηκε ισόπαλο.

30.01.11La Liga 2ΓρανάδαΜπέτις3:0

**Κάκιστο μέχρι στιγμής το ξεκίνημα και για τις δύο. Τουλάχιστον όμως διαθέτουν τις επιθετικές αρετές για να πετύχουν από ένα τουλάχιστον γκολ στον αγώνα. (Γκολ/Γκολ στο 1,96, η ψηλότερη απόδοση στην αγορά, Meridianbet)

€20 REGISTRATION BONUS: Κάντε την εγγραφή σας και διεκδικήστε €20