FK Suduva vs FK Kauno Zalgiris Λιθουανία A Lyga

ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ

ΣΟΥΝΤΟΥΒΑ

Τσαντίστηκε μετά την εντός έδρας ήττα από τη Ριτεριάι και ξέσπασε στην Ατλάντας με 4-1. Βρέθηκε πίσω στο πρώτο μέρος, αλλά έπαιξε φανταστικό ποδόσφαιρο στην επανάληψη και σκόραρε τέσσερις φορές. Δύο γκολ ο Τόπκαγκιτς στο 61’ και 89’. Από ένα ο Γκοτάλ στο 57’ και Σβρλιούγκα στο 86’. Εφτασε τις δώδεκα νίκες στα 13 τελευταία ματς. Κρατάει σταθερά το +2 από τη δεύτερη Ζαλγκίρις και απόψε έχει την ευκαιρία να αυξήσει τη διαφορά έστω και προσωρινά.

Αγωνιστικά Νέα

Δεδομένο το φουλ επιθετικό 4-3-3 με Ρίκετς, Τόπγκακιτς και Γκοτάλ να αποτελούν την επιθετική τριπλέτα. Στόχος να βρει γκολ από νωρίς.

Bet Info

Συμπλήρωσε πέντε over στα έξι τελευταία παιχνίδια της ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης. Τα τέσσερα πιο πρόσφατα συνδυάστηκαν με goal/goal.

ΣΠΙΡΙΣ ΚΑΟΥΝΑΣ

Βρήκε ελλιπέστατη την Παλάνγκα και έκανε το κομμάτι της φιλοδωρώντας την με τέσσερα γκολ. Ο Κρουσνάουσκας στο 20’ άνοιξε το σκορ. Ο Πιλιμπάιτις στο 34’ διπλασίασε τα τέρματα. Ακολούθησαν ακόμα δύο στην επανάληψη από Φιγκεϊρέδο και Σίρβις. Αν υποτιμηθεί μπορεί να κάνει οπουδήποτε τη ζημιά μέσα από την άγνοια κινδύνου που την χαρακτηρίζει.

Ταβάνι η τρίτη θέση, στην οποία βρίσκεται η Ριτεριάι και από την οποία απέχει δύο βαθμούς. Με διπλό απόψε προσπερνάει έχοντας, όμως, ματς παραπάνω.

Θα παραταχθεί με 4-4-1-1 έχοντας πίσω από τον φουνταριστό Κρουσνάουσκας τον ηγέτη Φιγκεϊρέδο σε ρόλο συνδετικού κρίκου.

Bet Info

Συμπλήρωσε τρία over και goal/goal στα τέσσερα τελευταία ματς.

Πρόταση

Η Σουντούβα σκοράρει κατά ριπάς και δεν χαρίζει κάστανο. Νιώθει καυτή την ανάσα της Ζαλγκίρις πίσω της. Η Σπίρις βρίσκει δίχτυα εδώ και τέσσερις αγώνες. Μπορεί να το πράξει και πάλι μετατρέποντας σε ροντέο την αναμέτρηση. Σε πρώτο πλάνο το over, το οποίο κρίνεται αποδεκτό στο 1.70