Εθνική Κύπρου: Την «έπνιξε» η Ρώσικη αρκούδα! (BINTEO)

Συντριβή για την Εθνική μας ομάδα απο την Εθνική Ρωσίας.

Άλλη μια ήττα για την Εθνική μας ομάδα αυτή την φορά απο την Εθνική ομάδα της Ρωσίας με 6-0.

Τα τέρματα για τους Ρώσους πέτυχαν οι Ερόχιν (δύο τέρματα), Σμόλοφ, Μοστοβόι, Σουτορμιν και Ζομπολότζνι.

Καθολική υπεροχή για τους γηπεδούχους που κατάφεραν να πάρουν προβάδισμα στο σκόρ μόλις στο 4ο λεπτό, ο Ερόχιν δεν δυσκολεύτηκε απο κοντά να στείλει την μπάλα στα δίκτυα του Δημητρίου.

Το 2-0 ήρθε στην επανάληψη όταν ο Σμόλοφ εκμεταλεύτηκε το λάθος του Λαϊφη και στο αμέσως επόμενο λεπτό ο Μοστοβόι με πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίκτυα, αφού πρώτα έκανε άνω κάτω την άμυνα μας.

Φάνηκε ότι η Εθνική μας κατέρρευσε μετά το 2ο γκολ, αφού δεχτήκαμε αρκετές ευκαιρίες, έτσι μετά το 3ο γκολ, ήρθε και το 4ο με κεφαλιά του Σουτορμίν στο 62ο λεπτό.

Στο 82ο λεπτό ο Ζομπολότνι έκανε με πλασέ το 5-0,ενώ στο 87ο λεπτό ο Ερόχιν έκανε το 6-0.

‘Με την νίκη της αυτή η Ρωσία έφτασε τους 22 βαθμούς και εξασφαλίζει την πρόκριση της στα τελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλλου ενώ η Εθνική μας εξακολουθεί να βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας με 5 βαθμοί.

Στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων η Κύπρος αγωνίζεται με την Εθνική Σλοβενίας και στόχος είναι να αποχαιρετίσει τα προκριματικά με θετικό αποτέλεσμα.

Δείτε όλα τα γκόλ της χθεσινοβραδινής αναμέτρησης.

Russia-Cyprus 6-0