Elgin City vs Hibernian FC Σκωτία League Cup

ΕΛΓΚΙΝ

Καμία δυσκολία δεν βρήκε απέναντι στη Στέρλινγκ, επικρατώντας με το ευρύ 3-0. Μέχρι το 13’ ήταν 2-0 και εκεί έδειξε ότι είχε «καθαρίσει» τη νίκη.Ο συνήθης «ύποπτος», Σάθερλαντ, σκόραρε για τρίτο διαδοχικό παιχνίδι. Πέτυχε το πρώτο και το τρίτο τέρμα της ομάδας του. Το δεύτερο ήταν και το καλύτερο… ίσως και της διοργάνωσης, με ένα άπιαστο σουτ από τον φορ Χέστερ στο παραθυράκι της εστίας. Στο καλύτερο χρονικά σημείο είχε ρεπό, μέσα στη βδομάδα. Είχε την ευκαιρία να προετοιμαστεί κατάλληλα. Από τις πιο μαχητικές ομάδες της Λιγκ 2, που έχουν ρεαλιστικές ελπίδες για πρόκριση.Για να βγει πρώτη θα πρέπει να κερδίσει τη σημερινή αντίπαλό της με τουλάχιστον δύο γκολ διαφορά.

Bet Info

Και τα τρία ματς για το Λιγκ Καπ φέτος έληξαν Over, σε όλα βρήκε δίχτυα.

ΧΙΜΠΕΡΝΙΑΝ

Εκανε επίδειξη δύναμης απέναντι στην Αρμπρόουθ και την κέρδισε όσο εύκολα φανερώνει το τελικό 3-0. Ηδη στο ημίχρονο προηγούνταν 2-0 και το σκορ θα μπορούσε να είχε πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις, αν δεν χαλάρωνε στην επανάληψη.Με αυτό το αποτέλεσμα έφτασε τους 8 βαθμούς σε τρεις αγώνες και με «τρίποντο» απέναντι στην Ελγκιν θα «κλειδώσει» και μαθηματικά την πρωτιά και παράλληλα την πρόκρισή της στην επόμενη φάση του Λιγκ Καπ.Με την προσθήκη του Τζος Βέλα από την Μπόλτον ολοκληρώθηκαν οι κινήσεις της στο μεταγραφικό παζάρι, με τον τεχνικό Χέκινγμποτομ να δηλώσει ευχαριστημένος από τις προσθήκες που έγιναν στο διάστημα αυτό.

Bet Info

Οι 8 από τις 10 πιο πρόσφατες αναμετρήσεις της, εμφάνισαν το g/g.

Μεγάλο φαβορί η Χιμπέρνιαν, όμως η Ελγκιν μπορεί να κυνηγήσει την έκπληξη μέσω της επίθεσής της. Εδειξε πολύ καλά στοιχεία και πιθανότατα θα βρει κάποιο γκολ. Αμφότερες σκοράρουν