Ευκαιρίες με το «τσουβάλι» αλλά… πλήρωσε την αστοχία!

Μεγάλη απογοήτευση επικρατεί στο στρατόπεδο του Απόλλωνα μετά το «στραβοπάτημα» στο ΓΣΠ απέναντι στον Ολυμπιακό.

Οι «γαλάζιοι» παρά το ισόπαλο 1-1 πραγματοποίησαν μια καλή εμφάνιση (ίσως την καλύτερη φετινή) όμως οι πολλές χαμένες ευκαιρίες κυρίως στο πρώτο ημίχρονο στοίχισαν. Λίγο η αστοχία, λίγο η καταλυτική παρουσία του Μολ ήταν οι λόγοι για να αφήσει ο Απόλλωνας δύο βαθμούς στην Λευκωσία.

Σφοδρά παράπονα για την διαιτησία εξέφρασαν από μεριάς πρωταθλητών για το πέναλτι που ζήτησαν στο 25ο λεπτό για χέρι του Έσελινγκ.

Πλέον στο Κολόσσι κοιτάνε την επόμενη μέρα και το επερχόμενο ματς – «τελικό» στην Σλοβακία κόντρα στην Ντνίπρο.

Για περισσότερη αθλητική ενημέρωση μπορείτε να επισκεφθείτε το Αθλητικό Portal της Μeridianbet Sports.