Δυσκολεύεται στο «Renato Dall’ Ara» η Μίλαν

*Στο «Renato Dall’ Ara» η Μπολόνια υποδέχεται τη Μίλαν για την 9η αγωνιστική της Serie A.

1832: Bologna FC – AC Milan 21:45 («Stadio Renato Dall’Ara»)

Μπολόνια: Από την ισοπαλία 1-1 στην έδρα της Ουντινέζε προέρχεται η Μπολόνια, σ’ ένα ματς που μέχρι το 81′ κρατούσε το τρίποντο χάρη στο γκολ του Μπάροου (67′). Ωστόσο δέχθηκε το γκολ της ισοφάρισης στο 82′, σπαταλώντας έτσι μεγάλη ευκαιρία για να ανέβει στην εξάδα. Από δω και στο εξής όμως η ομάδα του Σίνισα Μιχαήλοβιτς θα πρέπει να έχει περισσότερη συγκέντρωση σε όλο το 90λεπτο, εάν θέλει να κάνει το βήμα παραπάνω. Σήμερα ακολουθεί δύσκολο παιχνίδι απέναντι στην αήττητη Μίλαν και σίγουρα θα είχε μεγάλη αξία το ενδεχόμενο βαθμολογικού κέρδους.

Αγωνιστικά νέα: Τέθηκαν εκτός λόγω τραυματισμών οι Μπονιφάτσι (στόπερ), Σούτεν (μέσος) και Μίκαελ (μέσος).

Πιθανή ενδεκάδα: Σκορούπσκι, Σουμαορό, Μπινκς, Τεάτ, Ντε Σιλβέστρι, Ντομίνγκες, Σβάνμπεργκ, Χίκι, Σοριάνο, Μπάροου, Αρναούτοβιτς.

Μίλαν: Την ήττα με 1-0 από τη Πόρτο στο «Ντραγκάο» γνώρισε μεσοβδόμαδα η Μίλαν, φτάνοντας τις τρεις ήττες σε ισάριθμες αγωνιστικές. Πρόκειται για μια αρνητική επίδοση για το συγκρότημα του Στέφανο Πιόλι, αφού την άφησε καθηλωμένη χωρίς βαθμό στην ουρά του ομίλου της, ενώ η διαφορά από την τρίτη Πόρτο πλέον ανέβηκε στους τέσσερις. Σαφώς καλύτερη είναι η πορεία της στο πρωτάθλημα, αφού στις οκτώ πρώτες αγωνιστικές μετράει επτά νίκες και μία ισοπαλία που την βρίσκουν μόλις στο -2 από την κορυφή. Στο πιο πρόσφατο της παιχνίδι, εντός έδρας με τη Βερόνα, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 στο ημίχρονο, ωστόσο στην επανάληψη έκανε την αντεπίθεση της και κατάφερε να κάνει την ανατροπή, παίρνοντας έτσι τους τρεις πολύτιμους βαθμούς.

Αγωνιστικά νέα: Σε σχέση με τον αγώνα απέναντι στη Πόρτο επανέρχεται ο Κεσί (χαφ). Απ’ εκεί και πέρα εκτός λόγω κορωνοϊού έμειναν οι Ερναντέζ (μπακ) και Μπραΐμ Ντίαθ (μεσοεπιθετικός), ενώ με προβλήματα τραυματισμών παραμένουν στα «πιτς» οι Μενιάν (τερματοφύλακας), Φλορέντσι (μπακ) και Μεσάιας (επιθετικός). Νέα απώλεια ο Ρέμπιτς (επιθετικός).

Πιθανή ενδεκάδα: Ταταρουσάνου, Καλούλου, Κιάερ, Τομόρι, Καλάμπρια, Μπενασέρ, Τονάλι, Σαλεμάκερς, Κρούνιτς, Λεάο, Ζιρού.

Προϊστορία: Αήττητη παραμένει η Μίλαν στις εννέα πιο πρόσφατες της επισκέψεις στο «Ρενάτο Νταλ’ άρα», έχοντας καταγράψει έξι νίκες και τρεις ισοπαλίες.

11.12.11Serie AΜπολόνιαΜίλαν2:2

**Δύσκολη έξοδος για τη Μίλαν απόψε στο «Ρενάτο Νταλ’ Άρα», αφού μπορεί να παραμένει αήττητη, αλλά παραδοσιακά δυσκολεύεται. Επίσης τώρα έχει να αντιμετωπίσει και τις απουσίες των Ερνάντεθ και Ντίαθ, οι οποίοι μέχρι πρότινος μετρούσαν φουλ συμμετοχές. Από την πλευρά της η Μπολόνια πραγματοποιεί καλές εμφανίσεις στα παιχνίδια με τους μεγάλους και σαφώς το αποψινό ματς κρύβει παγίδες. Καλύτερη επιλογή το Over 2,5, το οποίο στη Meridianbet βρίσκεται στο 1,67 και αποτελεί την ψηλότερη απόδοση της αγοράς.

Για περισσότερα αθλητικά γεγονότα που αφορούν το στοίχημα μπορείτε να τα βρείτε στην ιστοσελίδα μας στο www.meridianbet.com.cy.

TURBO CASH: Επισπεύσετε τα κέρδη σας με Turbo Cash Out!