Διακοπές στην Ελβετία…

Καλησπέρα απο τον Εισοδηματία,

Πρώτη επιλογή για σήμερα έρχεται από το πρωτάθλημα Ελβετίας, με τη Ζυρίχηνα φιλοξενεί τη Σεντ Γκάλεν, σε ένα παιχνίδι που θα κρατήσουμε το Χ 1ο ημίχρονο σε απόδοση 2.25. Χωρίς νίκη μετά το πέρασμα τεσσάρων αγωνιστικών η Ζυρίχη, έμεινε την προηγούμενη αγωνιστική στο 2-2 με τη Ξαμάξ. 0-2-2 ο απολογισμός της στις πρώτες αγωνιστικές, αντιμετωπίζει σοβαρό αμυντικό πρόβλημα, έχοντας δεχθεί εννέα γκολ.Δεν μπόρεσε να κόψει βαθμούς από την πρωταθλήτρια Γιούνγκ Μπόις η Σεντ Γκάλεν, που γνώρισε εντός έδρας ήττα με 3-2 την προηγούμενη αγωνιστική. Έβαλε έτσι τέλος στο αήττητο σερί που έτρεχε κόντρα σε Βασιλεία (1-2) και Ξαμάξ (1-1), ενώ αυτή ήταν η δεύτερη ήττα μετά το πέρασμα των τεσσάρων πρώτων αγωνιστικών. Δυο ομάδες που έχουν ξεκινήσει μουδιασμένα τις υποχρεώσεις τους, δεν έχουν περιθώρια λάθους, περιμένουμε πως θα παίξουν συντηρητικά, θα κρατήσουμε το Χ 1ο ημίχρονο σε απόδοση 2.25.

Δεύτερη και τελευταία πρόταση έρχεται από το πρωτάθλημα Νορβηγίας και την αναμέτρηση του «Nadderud» ανάμεσα στις Σταμπαεκ και Βαλερένγκα, όπου θα κρατήσουμε το Over 2.5 σε απόδοση 1.75. Σε κακό μομέντουμ οι γηπεδούχοι που συμπλήρωσαν τέσσερα παιχνίδια χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα και ψάχνουν σήμερα την επιστροφή στις επιτυχίες. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της, ενώ το over 2,5 επιβεβαιώθηκε στα 3/4 τελευταία ματς. Από την άλλη η Βαλερένγκα έβαλε τέλος στο αήττητο σερί τεσσάρων αγωνιστικών, καθώς δεν τα κατάφερε κόντρα στη Στρομσγκόντσετ. Σημειώθηκε G/G στα 3/4 τελευταία παιχνίδια της, ενω το over 2,5 εμφανίστηκε στα έξι τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια της.