VAR Referee: Fernandes Ferreira Vitor Jorge

• Cytavision Sports 1 HD

Τρία σερί 2-3 γκολ η Ανόρθωση
Εφτά Under 2.5 στα 9 πιο πρόσφατα μεταξύ τους

ΑΡΗΣ ΛΕΜΕΣΟΥ
Ο Άρης προέρχεται από το 0-0 εκτός έδρας με την ΠΑΕΕΚ σε ένα ματς που ήταν ανώτερος στα πρώτα 60λεπτά έχοντας αρκετές ευκαιρίες αλλά όχι υπομονή και καθαρό μυαλό. Στο τέλος αγχώθηκε και κινδύνευσε ακόμα και με ήττα. Ακολουθεί το εντός με το Παραλίμνι για το κύπελλο. Ιδιαίτερο θα είναι το σημερινό παιχνίδι για τον στόπερ Σίλντενφελντ αφού θα βρεθεί απέναντι στην προηγούμενη ομάδα του στην Κύπρο, της οποίας διετέλεσε και αρχηγός.

ΑΝΟΡΘΩΣΗ
Δεν ήταν καλή η Ανόρθωση, έπαιξε με τη «φωτιά» αλλά στο τέλος πήρε τη νίκη εντός έδρας με 2-1 επί του Εθνικού. Πρώτο φετινό τρίποντο για την «Κυρία» που μπήκε φουριόζα στο ματς για να προηγηθεί με 2-0. Στην επανάληψη όμως οπισθοχώρησε, δέχτηκε πίεση, φάσεις και το γκολ στο 90’. Κινδύνεψε στο τέλος ακόμα και με την ισοφάριση. Ακολουθεί το εκτός με την Γάνδη για το Κόνφερενς. Αγωνιστικά Χριστοφή (ΜΕ), Λάφερτι (Ε) και Χρυσοστόμου (Μ) “ανεβάζουν” σιγά σιγά ρυθμούς, ενώ παραμένει εκτός ο μπακ Αμπαρτζουμιάν.

Μέτριες εμφανίσεις και για τις δύο ομάδες. Δεν θα έχει εύκολο έργο η Ανόρθωση αφού οι γηπεδούχοι δείχνουν ικανοί να δυσκολέψουν κάθε αντίπαλο.Εμείς θα πάμε με Combo Bet στο Χ2 & 0-3 γκολ σε απόδοση 1,70 απο την Meridianbet