Μετά το ευρωπαικό διάλειμμα,επιστρέφουμε στην Κυπριακή πραγματικότητα με 2 παιχνίδια που μπορεί να κρύβουν εκπλήξεις.Αναλυτικά τα παιχνίδια για σήμερα.

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ – ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ
Δίχως νίκη σε 6 αγωνιστικές ο Εθνικός, με 5 ήττες
Έξι σερί νίκες η ΑΕΛ επί του Εθνικού, οι 3 τελευταίες με Over 2.5

ΕΘΝΙΚΟΣ ΑΧΝΑΣ
Συνεχίζει ουραγός και δίχως νίκη ο Εθνικός που προέρχεται από το εκτός έδρας 2-1 κόντρα στον ΑΠΟΕΛ. Οι φιλοξενούμενοι ήταν κατώτεροι στο πρώτο μέρος, δεχόμενοι γκολ στο 45’. Ισορρόπησαν και άρχισαν να απειλούν και αυτοί στην επανάληψη και από τα 11 βήματα στο 81’ έφεραν το ματς στα ίσια. Η χαρά τους κράτησε μόλις λίγα λεπτά όμως, αφού στο 87’ διαμορφώθηκε το τελικό σκορ. Θετικές πάντως οι περισσότερες εμφανίσεις του Εθνικού, παρά τον μόλις έναν βαθμό. Πίστη για την πρώτη νίκη σήμερα. Ερωτηματικό Ντολεζάλ (Ε), Ταρασόφς (Α) και Καραούσκς (ΜΕ).

ΑΕ ΛΕΜΕΣΟΥ
Μεγάλη νικήτρια στο ντέρμπι με την Ανόρθωση αναδείχτηκε η ΑΕΛ επικρατώντας εντός έδρας με 2-1. Όλα τα γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να προηγούνται δύο φορές. Από δύο καλές φάσεις σε κάθε ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι που δικαιούνταν την ισοπαλία. Στους 10 βαθμούς και στο -4 από την κορυφή τα «Λιοντάρια» και με ματς λιγότερο. Δίχως αγωνιστικά προβλήματα, αν και ο φορ Τσάβες δεν θεωρείται ακόμα έτοιμος.

Προσπαθεί αλλά δίχως αποτέλεσμα ο Εθνικός κόντρα σε μία ανώτερη ποιοτικά ομάδα που σαφώς έχει τον πρώτο λόγο. Χ2&Ο2.5 σε Combo bet…

23/10/2021 19:00
ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ – ΠΑΦΟΣ
Δύο σερί ήττες ο Απόλλωνας, σκοράρει στα 9 τελευταία εντός σε όλες τις διοργανώσεις
Πέντε σερί ματς στο πρωτάθλημα δίχως νίκη η Πάφος, με 5 σερί Under 2.5 σε όλες τις διοργανώσεις

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ
Δεύτερη σερί ήττα στο πρωτάθλημα για τον Απόλλωνα που έπεσε και στην 2η θέση μετά το εκτός έδρας 1-0 από την Ομόνοια την προηγούμενη Κυριακή. Ματς που κρίθηκε με γκολ στο 16’, σε 90λεπτο όπου οι «μπλε» είχαν τις περισσότερες καλές ευκαιρίες αλλά κάλλιστα θα μπορούσαν εκτός από το να ισοφαρίσουν να δεχτούν και 2ο τέρμα. Υπάρχει προβληματισμός για την εμφάνιση, σκέψεις για αλλαγές από τον κόουτς Τσόρνιγκερ. Αμφίβολος ο αμυντικός Γιοβάνοβιτς.

ΠΑΦΟΣ
Στο 90’ έχασε το τρίποντο η Πάφος την προηγούμενη αγωνιστική στο εντός με τον Ολυμπιακό, με το 1-1 πάντως να κρίνεται αρκετά δίκαιο. Φάσεις εκατέρωθεν το πρώτο μέρος, με τους γηπεδούχους να προηγούνται στο 53’. Οι φιλοξενούμενοι πίεσαν και δικαιώθηκαν με το γκολ στο τέλος. Πέντε αγωνιστικές σερί δίχως νίκη η Πάφος, με 4 σερί ισοπαλίες, αποτελέσματα που σαφώς προβληματίζουν. Κάκιστη η παράδοση της Πάφου στη Λεμεσό κόντρα στον Απόλλωνα. Απόντες Χότσκο (Μ), Λέιτε (Μ) και Αΐλτον (Α).

Δύσκολο σταυροδρόμι και για τις δύο ομάδες που θέλουν διακαώς τη νίκη για διαφορετικό λόγο η καθεμία. Δεν ξέρω το γιατί αλλά κάτι μου λέει ότι μπορεί να σκάσει η εκπληξούλα. Θα αγοράσουμε το Χ2+ Over 2.5 αλλά για τους πιο συντηρητικούς θα πάμε με το GG+ over 2,5.