Breidablik vs UMF Grindavik Ισλανδία Premier

ΜΠΡΕΙΝΤΑΜΠΛΙΚ

Επέστρεψε από το Λιχτενστάιν με σκυμμένο κεφάλι, αφού ηττήθηκε από τη Βαντούζ (2-1) και αποκλείστηκε από τον πρώτο προκριματικό γύρο του Γιουρόπα Λιγκ. Κράτησε το μηδέν μέχρι το 55ο λεπτό του αγώνα, όμως σε εκείνο το σημείο δέχτηκε το πρώτο χτύπημα.Αναγκάστηκε να πιέσει στη συνέχεια με αποτέλεσμα να δεχτεί και δεύτερο τέρμα στο 79′. Το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει σε 2 1 στην εκπνοή της αναμέτρησης. Ηταν η τρίτη ήττα στα τελευταία 4 ματς (0-1-3) σε όλες τις διοργανώσεις. Τώρα, η προσοχή της στρέφεται αποκλειστικά στο πρωτάθλημα, όπου απέχει 7 πόντους από την κορυφή.Φαίνεται πως διανύει περίοδο κρίσης, όσον αφορά την παραγωγικότητά της. Ενώ διαθέτει την κορυφαία επίθεση της κατηγορίας με 23 γκολ, στα 4 πιο πρόσφατα ματς σκόραρε μόλις δύο τέρματα.
Αγωνιστικά Νέα:θα απουσιάσει ο επιθετικός Μπιάρνι Γκούνρσον (8/1).

Bet Info:Το Over 2.5 και το goal/goal επαληθεύτηκε στα 8 από τα 10 τελευταία ματς.

ΓΡΙΝΤΑΒΙΚ

Από τις 20/05 και την εντός έδρας αναμέτρηση με τη Φιλκίρ έχει να γευτεί τη χαρά της νίκης στο πρωτάθλημα. Εκτοτε έπαιξε 7 ακόμη παιχνίδια και δεν κατάφερε να πάρει καμία νίκη (0-5-2).
Στο πιο πρόσφατο ματς υποδέχτηκε την Ακρανες και παραχώρησε τον βαθμό με σκορ 1-1. Αυτή ήταν η τρίτη διαδοχική ισοπαλία της στο πρωτάθλημα.Εμεινε πίσω στο σκορ στο 26′ και δύο λεπτά αργότερα ισοφάρισε με τον Ισπανό Κόντε Κρουζ (2/1). Αξιοσημείωτο πως έχει την χειρότερη επίθεση (8) αλλά ταυτόχρονα και την καλύτερη άμυνα (10) της κατηγορίας.

Bet Info:Τα 4 από τα 5 πιο πρόσφατα ματς έληξαν με Under 2.5.

Στην άμυνά τους θα στηριχθούν σε ένα ακόμα ματς οι φιλοξενούμενοι, αυτήν τη φορά απέναντι στην κουρασμένη από τους ευρωπαϊκούς αγώνες, Μπρέινταμπλικ. Δύσκολα θα ανοίξει το παιχνίδι, με τους φιλοξενούμενους να έχουν τη φρεσκάδα που χρειάζονται για να φύγουν με θετικό αποτέλεσμα. Κρατάμε το Χ2