ΑΠΟΕΛ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ Πρωταθλητής απο σήμερα…?

ΑΠΟΕΛ

Προέρχεται από την εκτός έδρας ήττα 0-1 κόντρα στην ΑΕΚ Λάρνακας. Επιθετικός μονόλογος σε όλο το πρώτο ημίχρονο, ήταν άτυχος που δεν πήγε με γκολ στα αποδυτήρια. Στο ίδιο μοτίβο και τα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους, στο 60’ έμεινε με παίκτη παραπάνω, όμως στο 66’ κόντρα στη ροή του αγώνα βρέθηκε πίσω στο σκορ 0-1. Συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες με αποκορύφωμα τη φάση του 96’ όταν ο Ντε Βισέντι από τα τρία μέτρα σημάδεψε το δοκάρι, με αποτέλεσμα να μείνει το τελικό 0-1.

«Χτίζει» παράδοση κόντρα στον Απόλλωνα Λεμεσού. Στα έξι τελευταία στο πρωτάθλημα και στις δύο έδρες μετράει πέντε νίκες και μία ισοπαλία.

Αγωνιστικά Νέα

Εκτός αποστολής έμειναν για διαφορετικούς λόγους οι Καρλάο (αμυντικός, 23/1) και Γκέντσογλου (μέσος, 15/0).

Bet Info

Εχει πετύχει τουλάχιστον δύο γκολ στις 14/20 τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις του.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΕΜΕΣΟΥ

Μέσα σε τέσσερις ημέρες αναδείχθηκε δύο φορές ισόπαλος κόντρα στην ΑΕ Λεμεσού. Στο Κύπελλο το 0-0 τον άφησε εκτός τελικού Κυπέλλου και στο πρωτάθλημα με το 1-1 είδε τη διαφορά του από τον πρωτοπόρο ΑΠΟΕΛ να μένει στους τρεις βαθμούς.

Στο ματς του πρωταθλήματος, σε ένα ισορροπημένο πρώτο ημίχρονο με χαμένες ευκαιρίες από αμφότερες, δέχθηκε στο 19’ το γκολ και πήγε στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ. Στο δεύτερο μέρος και πιο συγκριμένα στο 52’ έμεινε με παίκτη παραπάνω, κέρδισε πέναλτι, όμως ο Ζελάγια αστόχησε. Στα εναπομείναντα λεπτά πίεσε αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να πετύχει ο Γιούστε το τελικό 1-1. Αυτό ήταν το πέμπτο 2-3 γκολ στα έξι τελευταία παιχνίδια του σε όλες τις διοργανώσεις.

Εκτός αποστολής έμειναν οι Χάμπος Κυριάκου (μεσοαμυντικός, 21/0), Καραγιόλ (μέσος, 14/2), Στυλιανού (μεσοαμυντικός, 9/0) και Φοπαλά (εξτρέμ, 10/1). Διαθέσιμοι είναι οι Σακέτι (μέσος, 21/1), Ρομπέρζ (αμυντικός, 24/2) και Περέιρα (μεσοεπιθετικός, 23/11).

Bet Info

Οι 7/10 πιο πρόσφατες υποχρεώσεις του ανεξαρτήτως έδρας εμφάνισαν goal/goal.

Δύσκολο παιχνίδι αλλά εμείς θα πάμε με τους πιθανούς πρωταθλητές και μάλιστα με over 2,75