Αμφότερες βρίσκουν δίκτυα

*Στο «Ολυμπιακό στάδιο» του Λονδίνου η Γουέστ Χαμ υποδέχεται τη Λέστερ σε αναμέτρηση για τη δεύτερη αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.
1006: West Ham United – Leicester City 22:00 («Olympic Stadium»)

Γουέστ Χαμ: Μεγάλη νίκη στη πρεμιέρα για τη Γουέστ Χαμ, κερδίζοντας τη Νιούκαστλ με 2-4, μια νίκη η οποία ήρθε μάλιστα με διπλή ανατροπή. Μόλις στο πέμπτο λεπτό τα «σφυριά» βρέθηκαν πίσω στο σκορ, για να βρουν αντίδραση στο 18′. Πριν όμως συμπληρωθεί το 45λεπτο δέχθηκαν και δεύτερο γκολ, για να ισοφαρίσουν εκ νέου στο 53′. Δέκα λεπτά αργότερα ευτύχισαν για πρώτη φορά να πάρουν το προβάδισμα, ενώ στο 66′ με τέταρτο γκολ σφράγισαν τη νίκη τους, απομακρύνοντας το άγχος από πάνω τους.

Αγωνιστικά νέα: Χωρίς νεότερα προβλήματα παρά μόνο αυτό του Μαζουάκου (μπακ).

Πιθανή ενδεκάδα: Φαμπιάνσκι, Τσουφάλ, Ντόουσον, Ογκμπόνα, Κρέσγουελ, Ράις, Σούτσεκ, Μπόουεν, Φορνάλς, Μπενραχμά, Αντόνιο.

Λέστερ: Μπορεί να μην εντυπωσίασε στη πρεμιέρα με τη Γουλβς, ωστόσο πήρε μια επαγγελματική νίκη με 1-0 και εισήλθε νικηφόρα στη σεζόν. Στα αξιοσημείωτα, αυτό ήταν το δεύτερο διαδοχικό ματς που η άμυνα της μένει συμπαγής χωρίς να δεχθεί γκολ, καθώς είχε προηγηθεί η νίκη με το ίδιο σκορ απέναντι στη Μάντσεστερ Σίτι που συνδιάστηκε και με την κατάκτηση του Σούπερ Καπ.

Αγωνιστικά νέα: Σε καραντίνα λόγω covid o νεαποκτηθείς Μπέρτραντ (μπακ). Ανέτοιμοι κρίθηκαν οι Τζάστιν (μπακ), Έβανς (στόπερ), Φοφανά (στόπερ) και Μεντί (χαφ). Αντίθετα, ανέκαμψαν εγκαίρως και υπολογίζονται οι Καστάνιε (μπακ/χαφ) και Μάντισον (χαφ)

Πιθανή ενδεκάδα: Σμάιχελ, Ρ. Περέιρα, Σογιουνσού, Βέστεγκααρντ, Καστάνιε, Εντιντί, Τίλεμανς, Πέρεθ, Μάντισον, Μπαρνς, Βάρντι.

Προϊστορία: Τα τελευταία δέκα χρόνια στο Λονδίνο οι δύο ομάδες συναντήθηκαν επτά φορές σε αναμετρήσεις για τη Πρέμιερ Λιγκ, όπου η Γουέστ Χαμ έχει καταγράψει δύο εντός έδρας νίκες, ενώ η Λέστερ απέδρασε απ’ εκεί με άλλες τρεις. Επίσης, άλλες δύο φορές αναδείχθηκαν ισόπαλες.

20.12.14Premier LeagueΓουέστ ΧαμΛέστερ2:0

**Βίοι αντίθετοι μέχρι στιγμής στις δύο ομάδες, αφού η μεν Γουέστ Χαμ έδειξε να βασίζεται στην επιθετική της γραμμή, ενώ η δε Λέστερ στην άμυνά της. Βάσει της μεταξύ τους παράδοσης όμως, αμφότερες δείχνουν να βρίσκουν το δρόμο προς τα αντίπαλα δίκτυα. (γκολ/γκολ στο 1,66, η ψηλότερη απόδοση της αγοράς, Meridianbet)

TURBO CASH: Επισπεύσετε τα κέρδη σας με Turbo Cash Out!