Ούτε η μαχητική ΠΑΕΕΚ μπόρεσε να σταματήσει το ΑΠΟΕΛ! (video)

Το εκπληκτικό αήττητο σερί συνεχίζεται!

Νέα νίκη για το ΑΠΟΕΛ με 1-3 στο Μακάρειο απέναντι στην ΠΑΕΕΚ και φαίνεται να κλειδώνει θέση στην εξάδα.

Ο ΑΠΟΕΛ επέκτεινε το αήττητο του σερί στο πρωτάθλημα στα 14 παιχνίδια το βράδυ της Τετάρτης 09/02 μέσα σε δύσκολες καιρικές συνθήκες και εξακολουθεί να βρίσκεται στην 4η θέση αλλά βρίσκεται στο -2 από την ομάδα του ΑΡΗ που βρίσκεται στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Οι «Γαλαζοκίτρινοι» πήραν κεφάλι στο σκόρ με 0-2 με τέρματα των Μάγκλιτσα και Οκριασβίλι, ο Βαρέλα στο φινάλε του πρώτου ημιχρόνου με φοβερό γκολ μείωσε σε 2-1 και έδωσε νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Το 3-1 πέτυχε στην επανάληψη ο Γαβριήλ, με την ΠΑΕΕΚ να ολοκληρώνει το παιγνίδι με τρεις τερματοφύλακες στην εντεκάδα καθώς στον πάγκο είχε μόνο δύο τερματοφύλακες!