Έσπασε το αήττητο με «τριάρα» η Ανόρθωση! (video)

Πλώρη για την φάση των «16» του Κυπέλλου Coca Cola έκανε η Ανόρθωση, η «Μεγάλη Κυρία» επικράτησε της Πάφου με 1-3 και έκανε καθοριστικό βήμα πρόκρισης.

Η Πάφος FC ήταν αυτή που άνοιξε το σκόρ στον αγώνα όταν ο Μάριος Αντωνιάδης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του στο 42ο λεπτό.

Στην επανάληψη η Ανόρθωση μπήκε αποφασιστικά για την ισοφάριση και το πέτυχε με τον Πόποβιτς μετά που είδε την απευθείας κόκκινη κάρτα ο Ρούτκο.

Στην συνέχεια η Ανόρθωση κατάφερε να ανατρέψει το παιχνίδι με το γκολ του Αμπαρτζουμιάν και ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος έδωσε την χαριστική βολή και με δικό του γκολ πέτυχε το τελικό 3-1.

Αυτή ήταν και η πρώτη ήττα της Πάφος FC στο «Στέλιος Κυριακίδης» φέτος και πλέον έχει να ανεβεί ένα βουνό για να βρεθεί στην επόμενη φάση του Κυπέλλου.