Επική ματσάρα στη Ρώμη, η «Κυρία» το γύρισε από 3-1 σε επτά λεπτά! (video)

Ένα τρομερό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο Ολίμπικο της Ρώμης με την Γιουβέντους να κάνει μια τρομερή αντεπίθεση και να σημειώνει τρία γκόλ σε επτά λεπτά και να κερδίζει το παιχνίδι απο 3-1 σε 3-4.

Ποτέ μην ξεγράφεις την «Μεγάλη Κυρία» και αυτό φάνηκε και το βράδυ της Κυριακής όταν η ομάδα του Ζοζέ Μουρίνιο προηγήθηκε με 3-1 με δυο γρήγορα γκολ στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου, όμως η «Βέκια Σινιόρα» έβγαλε ένα… τρομακτικό ξέσπασμα και ανέτρεψε την εις βάρος της δεδομένα μέσα σε επτά λεπτά!

Λοκατέλι (70’), Κουλουσέβσκι (74’) και Ντε Σίλιο (77’) έδωσαν την επική νίκη στη «Γιούβε» που την καθιερώνει στην 5η θέση της Serie A με 38 βαθμούς, 11 βαθμούς μακριά απο την κορυφή και την Ιντερ.

Αξίζει να σημειωθεί πως η Ρόμα απώλεσε και πέναλτι να φέρει το παιχνίδι στα ίσια αλλά ο Σέζνι απέκρουσε εντυπωσιακά και κράτησε την νίκη για την ομάδα του.