«Διπλό» και κορυφή για ΑΕΚ, προβληματισμός στην ΑΕΛ! (video)

Με γκόλ σε κάθε ημίχρονο η ΑΕΚ κέρδισε την ΑΕΛ μέσα στο Τσίρειο και έπιασε κορυφή και τον Απόλλωνα.

Η ομάδα της Λάρνακας άνοιξε το σκόρ με τον Γκιούρσκο στο 14ο λεπτό με ένα πολύ όμορφο πλασέ απο πλάγια και νίκησε τον τερματοφύλακα της ΑΕΛ Βοζίνια. Αμέσως μετά η ΑΕΛ ζήτησε πέναλτι όταν ο Τόρες έπεσε στο έδαφος και ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι, όμως το VAR πήρε πίσω την απόφαση του διαιτητή.

Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι άνοιξε και ο Γκιούρσκο παρολίγο να πετύχει και το δεύτερο του γκόλ στο παιχνίδι όμως το σούτ του πήγε άουτ. Μετα απο έξι λεπτά και στο 63’ ο πρώτος σκόρερ του πρωταθλήματος Ιβάν Τρισκόφσκι έχασε μια μοναδική ευκαιρία για το 2-0 όταν δεν νίκησε στο τετ α τετ τον Βοζίνια.

Ο Γκιούρσκο βρήκε και δοκάρι στο 84 και στις καθηστέρησεις η ΑΕΚ «τελείωσε» το παιχνίδι με γκόλ του φαράζ.

Η ΑΕΚ με την νίκη της πιάνει κορυφή και τον Απόλλωνα με 24 βαθμούς και η ΑΕΛ βρίσκεται στην 8η θέση με 12 βαθμούς, σύμφωνα με δημοσιεύματα αναμένονται εξελίξεις στην ομάδα.