Τρία γκόλ, τρεις βαθμοί και κορυφή! (video)

Νίκη και εδραίωση στην κορυφή για τον Απόλλωνα που επικράτησε της ΠΑΕΕΚ με 3-1 το βράδυ της Δευτέρας στο Τσίρειο Στάδιο.

Την όγδοη του νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Απόλλωνας καθώς νίκησε την ΠΑΕΕΚ και άυξησε την διαφορά του στην κορυφή της βαθμολογίας στο +4 και την ΑΕΚ Λάρνακας που εξήλθε ισοπαλία 0-0 με το ΑΠΟΕΛ στην ΑΕΚ Αρένα και +5 απο τον τρίτο στην βαθμολογία Άρη που ηττήθηκε απο την Ομόνοια με 3-0.

Ένα απο τα γρηγορότερα γκόλ του πρωταθλήματος πέτυχε η ομάδα του Τσόρνινγκερ που πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό ο Στόρ πέτυχε το 1-0, ο Μπαγάλι πριν την ολοκλήρωση του πρώτου 15 λέπτου είχε δώσει αέρα δύο τερμάτων στον Απόλλωνα.

Ο Μάτκο Μπάμπιτς μείωσε σε 2-1 για την ΠΑΕΕΚ και το τελικό 3-1 πέτυχε ο Ψύχας δέκα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα να κλειδώσει το τρίποντο του Απόλλωνα.