Jönköpings Södra vs Trelleborgs FF Σουηδία Superettan

ΓΙΟΝΣΕΠΙΝΓΚ

ΓΙΟΝΣΕΠΙΝΓΚ

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με εμφατικό τρόπο, καθώς υποχρέωσε την πρωτοπόρο Βόρμπεργκ στην πρώτη ήττα κερδίζοντας εντός έδρας 3-1.

Μπήκε δυνατά στο ματς, έκανε δύο καλές φάσεις στο πρώτο 5λεπτο για να πάρει προβάδισμα στο 7’ με τον Γιάκομπ Ορλόφ μετά από πάσα ακριβείας του Φρέντρικ Φέντριτς. Στη συνέχεια έπαιξε περισσότερο συντηρητικά επιδιώκοντας πρώτιστα να διασφαλίσει τα νώτα της, κάτι που πέτυχε στο έπακρο. Στα μέσα της επανάληψης (63’) ο Ορλόφ με κεφαλιά μετά από σέντρα του Αλ-Αμάρι διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του για να κλειδώσει τη νίκη 5 λεπτά αργότερα με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Αλεξάντερ Τζάλοου. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το γκολ της τιμής στο 87’ διαμορφώνοντας το τελικό σκορ.

Αγωνιστικά Νέα

Εκτός αποστολής έμεινε ο αναπληρωματικός μέσος Μπένζαμιν Τάνους (5 συμ., όλες αλλαγή). Παραμένει μη διαθέσιμος ο βασικός μέσος Ενόκ Κβάκβα (10 συμ., 1 ασίστ) που δεν ξεπέρασε τον τραυματισμό του.

Αντίθετα, ξεπέρασε τον τραυματισμό του και επανέρχεται ο βασικός επιθετικός και τοπ σκόρερ της ομάδας Εντιν Χαμίντοβιτς (10 συμ., 6 γκολ).

Bet Info

Εχει 7/9 under, τα 4 από τα 6 πιο πρόσφατα είχαν 2-3 γκολ, ενώ εντός έχει 5/6 under.

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

ΤΡΕΛΕΜΠΟΡΓΚ

Κατώτερη της περίστασης, η ομάδα του Πέτερ Σβερντ ηττήθηκε δίκαια 2-0 εκτός έδρας από την καλύτερη και πιο παθιασμένη Μπρόγκε.

Κακό ξεκίνημα, βρέθηκε πίσω μόλις στο 3’ στην πρώτη ουσιαστικά κατεβασιά των γηπεδούχων στην περιοχή της. Το γκολ αυτό την αποδιοργάνωσε, καθώς δέχθηκε πίεση και έκανε αρκετά λάθη γλιτώνοντας το δεύτερο χάρη στις έγκαιρες επεμβάσεις του γκολκίπερ της. Με την έναρξη της επανάληψης πάντως, (47’) νικήθηκε για δεύτερη φορά και στη συνέχεια παρότι προσπάθησε να μειώσει και να μπει ξανά στο παιχνίδι δεν μπόρεσε να φανεί ιδιαίτερα απειλητική.

Τιμωρημένος ο αποβληθείς βασικός επιθετικός Σαλίφ Καμαρά Γιόνσον (12 συμ., 3 γκολ, 1 ασίστ). Εκτός αποστολής έμειναν ο βασικός αμυντικός Ισάκ Γιόνσον (11 συμ., 1 γκολ) και ο συνήθως βασικός μέσος Νεμπιγιού Πέρι (7 συμ., 1 γκολ, 1 ασίστ, 3 αλλαγή) που ήταν άρρωστοι. Παραμένει μη διαθέσιμος ο βασικός αμυντικός Αντον Τίντεμαν (11 συμ.) που δεν είναι ακόμη έτοιμος μετά την ίωση που τον ταλαιπώρησε τον τελευταίο μήνα.

Bet Info

Εχει 3 under στα 4 τελευταία, το ημίχρονο στα 5/6 τελευταία είχε 1 γκολ, ενώ εκτός έχει 3/4 over.

Πρόταση

Η Γιόνσεπινγκ έρχεται από μεγάλης σημασίας νίκη και το ηθικό της είναι ανεβασμένο. Λογικά θα παίξει πιεστικά και θα κοιτάξει να αποτρέψει τις επικίνδυνες καταστάσεις στην εστία της. Η Τρέλεμποργκ είναι ομάδα που παίζει κλειστά και θα προσπαθήσει να χτυπήσει με αντεπιθέσεις. Εκτός έδρας πάντως δεν πάει και τόσο καλά, ενώ σήμερα θα έχει και σημαντικές απώλειες σε όλες τις γραμμές. Ο άσος σε αποδεκτά επίπεδα στην betonalfa